Prezent bożonarodzeniowy to prosty prezent podarowany podczas obchodów Bożego Narodzenia, z okazji Bożego Narodzenia. Prezenty bożonarodzeniowe można wymieniać w sam dzień Bożego Narodzenia, w Boże Narodzenie rano lub w ostatni dzień dwunastodniowego okresu Bożego Narodzenia, Dwunastą Noc. Prezenty wręczane w tym okresie nazywane są również „prezentami świątecznymi”. Prezenty wręczane z innych okazji to „Prezenty z okazji Nowego Roku”, „Gratulacje z okazji Nowego Roku” oraz „Gratulacje za osiągnięcie”. Prezenty wręczane podczas Dwunastej Nocy są znacznie bardziej wyszukane niż te wręczane w Boże Narodzenie czy Wigilię. Zazwyczaj są też bardziej sentymentalni.

Podczas Dwunastej Nocy obserwuje się szereg tradycji, wśród których znajduje się zwyczajowa wymiana prezentów między dziećmi a ich bliskimi i przyjaciółmi. Również podczas Dwunastej Nocy Królowa otrzymuje „Smakołyk”. W niektórych częściach Anglii odbywa się uczta Dwunastej Nocy, a także kolacja przy świecach Dwunastej Nocy. W tych i innych podobnych tradycjach imprezy dwunastej nocy są znacznie bardziej ekstrawaganckie i drogie. W takich przypadkach wyjątkowy prezent świąteczny nie będzie poza zasięgiem.

W większości rozwiniętych krajów iw wielu prymitywnych kulturach Boże Narodzenie jest głównie świętem świeckim, z bardzo małym zindywidualizowanym udziałem, a tradycje dawania prezentów są drugorzędne. Chrześcijaństwo i jego międzynarodowe rozszerzenie rozwinęło i włączyło aspekty kilku innych starożytnych tradycji pogańskich (kult przyrody, dzikich zwierząt i inne), które następnie są przekazywane przez wieki, stając się podstawową historią Bożego Narodzenia. Mamy więc wymyślne drzewo, gwiazdę na czubku drzewa i wszelkiego rodzaju „dzwonki” i „rogi”, które są używane w muzyce, choć tak naprawdę nie są częścią tradycyjnych pieśni bożonarodzeniowych, a już na pewno nie prezentami. które większość dzieci otrzymuje w ramach tego systemu. Byłoby bardzo dziwne znaleźć kogoś, kto uważa się za przyjaciela lub krewnego, a nawet przyzwoitego człowieka, który nie daje w tym roku Prezentu na Boże Narodzenie.

Wszyscy chrześcijanie powinni obchodzić Boże Narodzenie bez względu na narodowość, rasę, przekonania religijne, kolorystykę czy wyznanie. Nie powinni czuć się do tego zobowiązani, jeśli nie chcą. Właściwe świętowanie Bożego Narodzenia powinno pozostać wydarzeniem prywatnym, poświęconym celebracji miłości i rodziny, a nie okazją komercyjną, którą mogą dokooptować inne grupy i tradycje, takie jak Sylwester, który jest długi. tradycja odległa od pierwotnego pomysłu na Boże Narodzenie. Osobiste świętowanie jest ważną częścią ducha Bożego Narodzenia, który powinien pozostać nienaruszony bez względu na to, ile różnych elementów wchodzi w grę na dowolnym etapie. Jako chrześcijanie powinniśmy zawsze pamiętać, że prawdziwym znaczeniem Bożego Narodzenia jest miłość, pokój i życzliwość wobec innych.

Rodzina wraz z dalszą rodziną powinna podtrzymywać tradycję prezentów świątecznych na Boże Narodzenie. Bez trudu można na to wydać małą fortunę, ale powinno to pozostać integralną częścią świątecznej tradycji, podobnie jak wręczanie i przyjmowanie prezentów w tym szczególnym dniu. Osoby, które kupują Prezenty na Boże Narodzenie muszą pamiętać, że kupują coś dla kogoś, na kim im zależy i kto prawdopodobnie na to nie zasługuje, bo i tak na to zasłużył! I dlatego obowiązuje zasada 5 prezentów!

Jeśli zasada 5 prezentów nie ma zastosowania, prezenty świąteczne na Boże Narodzenie powinny nadal stanowić ważną część uroczystości. Dlatego dawanie i otrzymywanie prezentów jest ważną częścią tradycji, niezależnie od tego, czy wręczasz tradycyjny prezent, jak tradycyjna pończocha lub puszkę pełną prezentów, czy też decydujesz się zastanowić nad tym, co dajesz i wybrać coś bardziej wyjątkowego lub spersonalizowane dla tej osoby, nadal obowiązuje zasada prezentu. Jeśli podążasz za tradycją, nie musisz się martwić o prezenty na Boże Narodzenie, ale jeśli wybierzesz coś bardziej wyjątkowego lub innego dla tej wyjątkowej osoby, pamiętaj tylko, że prezent pochodzi z twojego serca i na pewno go zrobisz czuć się wyjątkowo. Więc w te święta, zamiast po prostu czytać artykuły o Prezentach na Boże Narodzenie dla Niego, możesz wyjść i znaleźć dla niego wyjątkowe prezenty i pokazać mu, jak bardzo Ci zależy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.